Obrotnice do parkowania

Ograniczona przestrzeń skutecznie utrudnia manewrowanie samochodem. Niestety nie wszędzie da się wygospodarować tyle miejsca, aby wykonanie skrętu i obrócenie pojazdu było możliwe. Kierowcy zmagający się z podobnym problemem z pewnością zainteresują się jego rozwiązaniem, jakim jest obrotnica samochodowa. Ta specjalna konstrukcja umożliwia obrót auta bez konieczności manewrowania.

Zastosowania obrotnic samochodowych

Proponowane przez nas obrotnice sprawdzają się we wszelkich ograniczonych przestrzeniach oraz drogach dojazdowych. Mogą z nich skorzystać zarówno firmy, hotele, jak i klienci indywidualni. Obrotnica garażowa wykonana jest w estetyczny sposób, dzięki czemu nie zaburza wyglądu okolicy. Wręcz przeciwnie: potrafi doskonale wpisać się w otoczenie. Dlatego właśnie tak wiele profesjonalnych firm usługowych oraz prywatnych kierowców decyduje się na tego typu rozwiązanie, które pomaga oszczędzić dostępne miejsce.

Czytaj więcej

Na naszą ofertę składają się dwa modele obrotnic. Oba mogą być zainstalowane przy maksymalnym nachyleniu 2%. Oprócz tego przy montażu wymagają zachowania bezpiecznego dystansu pomiędzy obrysem samochodu a stałymi elementami otoczenia. Urządzenie pozwala na obrót auta o 360º w obie strony.

Najważniejszą różnicą pomiędzy wersjami stanowi ich praktyczne zastosowanie. Obrotnica garażowa 505 raczej nie jest polecana do montażu na wolnym powietrzu ze względu na specyfikę konstrukcji. Jeśli jednak zainstaluje się ogrzewanie krawędzi zagłębienia/obrotnicy (aby temperatura nie spadała poniżej 0ºC), to istnieje możliwość wykonania modelu na zewnątrz. Lepszym sposobem na zewnętrzną konstrukcję będzie jednak obrotnica garażowa 506, która została zaprojektowana z myślą o takim zastosowaniu.

Trwałe rozwiązania

Aby obrotnice realizowały swoje zadania przez wiele lat, wymagane jest wykorzystywanie sprawdzonych, wysokogatunkowych materiałów. Standardowa konfiguracja naszych obrotnic samochodowych zawiera pokrycie aluminiowe (model 506) lub ocynkowaną blachę (model 505). Wybór materiałów wynika z ich przeznaczenia wewnętrznego lub zewnętrznego. Udostępniamy jednak – za niewielką opłatą – możliwość zastosowania pokrycia ze stali nierdzewnej w obu wersjach obrotnic. Dzięki temu zyskują one dodatkową ochronę przed rdzewieniem, co jest ważne niezależnie od miejsca montażu, ponieważ samochód po ulewie może przenieść wodę do środka garażu.

Bezpieczne obrotnice garażowe

Proponowane przez nas projekty są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Wykazują się szerokim zakresem temperatury pracy (od -20ºC do 40ºC) i możliwością ochrony akustycznej. Potwierdzeniem spełniania obowiązujących norm są przyznane certyfikaty CE. Zapewniamy też obsługę serwisową w trakcie trwania okresu gwarancyjnego, a po jego zakończeniu zalecamy zawarcie umowy serwisowej.

Jeśli interesuje Państwa profesjonalnie wykonana oraz estetyczna obrotnica samochodowa, to zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie. Z przyjemnością pomożemy dokonać wyboru pomiędzy dostępnymi modelami. W tym celu zapraszamy do skontaktowania się z nami telefonicznie lub mailowo, podczas konsultacji odpowiemy na wszelkie pytania.