Rodzaje platform parkingowych

Parkowanie zależne

Parkowanie niezależne

Parkowanie zależne oraz niezależne

Oferta WOHR Polska Sp. z o.o. obejmuje projekty systemów zależnych oraz niezależnych. Różnica między nimi opiera się na sposobie parkowania. Platformy parkingowe niezależne wykorzystują specjalne zagłębienie, dzięki czemu samochód może swobodnie wykonywać manewry – całkowicie samodzielnie. Z kolei systemy zależne wymagają zwolnienia miejsca na dole, aby opuścić platformę. Zaletą drugiego rozwiązania są bardzo niskie koszty utrzymania. Platformy niezależne zapewniają większą wygodę użytkowania.

Zarówno samodzielne, jak i zależne systemy są gwarancją dużej oszczędności miejsca. W zależności od projektu może to być do 100% więcej stanowisk parkingowych. Dla klientów o większym zapotrzebowaniu na nowoczesne systemy platform parkingowych przygotowaliśmy również ofertę trzech poziomów parkowania (dla 3 pojazdów) lub ze stanowiskiem potrójnym (dla 6 samochodów).

Czytaj więcej

Różnorodne projekty dla różnych zastosowań

Proponujemy aż 11 koncepcji miejsc postojowych. Każda z nich znajduje swoje zastosowanie w określonych warunkach. Projekty sprawdzają się w:

– garażach domów jednorodzinnych (Parklift 340, 401, 411, 421),

– wypożyczalniach i budynkach dealerów samochodowych (modele 401, 411, 421),

– parkingach publicznych (401, 411, 421),

– garażach budynków wielomieszkaniowych (340, 403, 413),

– garażach wolnostojących (340)

i wielu innych obiektach budowlanych, a nawet na podwórzach, ciągach o ograniczonej komunikacji, wjazdach, bramach czy w budynkach zabytkowych (pod ochroną konserwatora). Więcej informacji na temat zastosowań i korzyści wynikających z naszych platform parkingowych znajduje się w opisie poszczególnych modeli. Zachęcamy do zaznajomienia się z charakterystyką. Oferta jest nieustannie rozwijana, dlatego w przyszłości mogą pojawić się kolejne propozycje.

Wysoka jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania platform parkingowych

Ważną kwestią podczas korzystania z systemów parkingowych jest ich bezpieczeństwo. Przykładamy do tego szczególną wagę, dlatego platformy parkingowe przechodzą serię testów sprawdzających ich wytrzymałość, funkcjonalność oraz poprawność montażu. Projekty systemów otrzymały odpowiednie certyfikaty potwierdzające wysoką jakość wykonania, a także bezpieczeństwo eksploatacji: TÜV i CE. To gwarancja dla naszych klientów, że platformy będą spełniać swoje zadanie przez wiele lat.

Sprawdzone niemieckie rozwiązania

Platformy parkingowe z naszej oferty tworzone są według projektu niemieckiej firmy Wöhr Autoparksysteme GmbH. Istnieje ona od przeszło stu lat, w trakcie których zainstalowała ponad pół miliona stanowisk parkingowych. Ich rozwiązania są cenione na całym świecie zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje publiczne. Dobrze przyjęły się także w Polsce. Dotychczas, w ramach WOHR Polska, zrealizowaliśmy ponad 12 tys. stanowisk parkingowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi platformami parkingowymi. Służymy profesjonalnym doradztwem przy wyborze projektu oraz informacjami na temat parametrów systemu, wyceny zlecenia czy usług budowlanych. Odpowiemy też na pozostałe Państwa pytania.