Windy samochodowe i podnośniki

Innowacyjne windy i podnośniki samochodowe

W obliczu charakterystycznych dla naszych czasów problemów z nadmierną liczbą samochodów w miastach potrzebne są nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie winda samochodowa. Dzięki jej zastosowaniu nie tylko zlikwidujemy problem mocno absorbujących przestrzeń ramp garażowych, ale również zoptymalizujemy wykorzystanie całej pozostałej powierzchni parkingu. Proponowane przez nas autowindy, w połączeniu z zaawansowanymi technicznie systemami firmy WÖHR rozwiązują w sposób kompleksowy problemy z brakiem miejsc postojowych w określonej okolicy.

Czytaj więcej

Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie najważniejszych informacji, dotyczących czterech głównych typów wind garażowych z naszej oferty:

Winda samochodowa IdealPark IP1-HMT

Winda garażowa tego rodzaju świetnie sprawdzi się w domach wielopoziomowych, hotelach, na prywatnych parkingach czy w obrębie nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Do jej zalet należy możliwość pozostania kierowcy w samochodzie podczas opuszczania lub podnoszenia się platformy. W trakcie całego procesu transportu pojazdu nad bezpieczeństwem użytkownika oraz samego auta czuwa wiele zaawansowanych, certyfikowanych przez IMQ mechanizmów, dzięki czemu  ryzyko jakichkolwiek zagrożeń jest zredukowane do zera.

Winda garażowa IdealPark IP1-CM

Widna IdealPark IP1-CM posiada specjalną zabudowę, możliwą do indywidualnego zaprojektowania. Jej górna część (zadaszenie), po opuszczeniu platformy na poziom podziemny, pokrywa się z otaczającą nawierzchnią, dzięki czemu nie blokuje ruchu i umożliwia bezpieczny przejazd po swojej konstrukcji (maksymalne obciążenie na poziomie do 150 kg/m). Dodatkowo jest również wyposażona w specjalne kanały wodne, zapobiegające gromadzeniu się wilgoci, a przy tym odprowadzające śnieg i deszcz. Podnośnik samochodowy typu IP1-CM rekomendujemy zatem przede wszystkim do montażu zewnętrznego.

Podnośnik samochodowy IdealPark IP1-MS

System parkingowy posiadający tylko jedną boczną kolumnę, o grubości wynoszącej zaledwie 25 cm. Podnośniki samochodowe IP1-MS dedykowane są dla garaży podziemnych oraz naziemnych, w przypadku których wysokość pojedynczego poziomu zaczyna się od 340 cm. System można przymocować do ścian, podłóg lub sufitów, zatem jego montaż jest relatywnie prosty nawet w ramach wąskich i trudnodostępnych przestrzeni.

Podnośnik garażowy IdealPark IP1-ML

Winda garażowa oferująca bardzo podobne możliwości – zarówno użytkowe, jak i montażowe – co wcześniej omawiany wariant podnośnika, jednak zapewniająca nieco większy udźwig maksymalny. Dodatkowo w jej przypadku pozostawiono także relatywnie dużo miejsca dla kierowcy na otwieranie drzwi samochodu, co istotnie zwiększa komfort korzystania z wyposażonego w nią parkingu.

Bardziej szczegółowe informacje na temat oferowanych przez naszą firmę wind samochodowych odnajdą Państwo na podstronach dedykowanych ich konkretnym rodzajom. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku chęci nawiązania współpracy – zachęcamy do kontaktu.