System parkowania typu WÖHR Parkplatte PP501 dla 13 samochodów.

22.04.2018

System parkowania typu WÖHR Parkplatte PP501 dla 13 samochodów.

W atrakcyjnym kompleksie mieszkaniowym Hasle Tårn w Oslo zostało oddanych do użytku w czerwcu 2017 r. 21 nowoczesnych apartamentów. Duże przeszklone fronty, podłogi z drewna dębowego, wspólny taras na dachu i wspólny ogród zachęcają do sielankowego odpoczynku. Kondominium znajduje się zaledwie 5-10 minut od centrum Oslo. Dzięki rozwiązaniom parkingowym WÖHR, parking podziemny został optymalnie i kompaktowo wyposażony w przesuwne palety parkingowe.

W Hasle Tårn w Oslo, system typu WÖHR Parkplatten PP501 umożliwił uzyskanie ośmiu dodatkowych miejsc parkingowych w podziemnym parkingu. Przesuwane poprzecznie palety parkingowe są rozmieszczone w dwóch rzędach za konwencjonalnymi betonowymi miejscami parkingowymi. Brak jednej palety w każdym rzędzie palet umożliwia swobodny dojazd do wybranego miejsca parkingowego w drugim lub trzecim rzędzie. Dzięki prostej obsłudze za pomocą układu RFID, palety parkingowe 501 są przemieszczane i ustawiane tak, aby zapewnić komfortowy i bezkolizyjny dojazd do wybranego miejsca postojowego.

Dzięki takiemu rozmieszczeniu palet parkingowych WÖHR PP501 można stworzyć dodatkowe 13 miejsc parkingowych. Konwencjonalne rozwiązanie wymagałoby drugiego podziemnego parkingu i rampy.

Zastosowane nowości:

  • obsługa systemu za pomocą kasety typu RFID,
  • komunikacja między kasetą obsługową i systemem palet za pomocą połączenia WLAN,
  • szyny prądowe umieszczone są na stropie garażu, co wyklucza zabrudzenia np. śniegiem, błotem i wodą.