WÖHR Bikesafe inauguracja w szkole w Rutesheim: działa pierwsza w pełni automatyczna wieża parkingowa dla rowerów firmy Wöhr.

24.04.2018

WÖHR Bikesafe inauguracja w szkole w Rutesheim: działa pierwsza w pełni automatyczna wieża parkingowa dla rowerów firmy Wöhr.

Dzięki inteligentnemu garażowi na rowery, Wöhr Autoparksysteme GmbH oferuje rozwiązanie dla miast, gmin i szkół, dzięki czemu jazda na rowerze staje się bardziej atrakcyjna jako środek transportu, a przechowywanie rowerów staje się bardziej praktyczne i bezpieczne. Garaż rowerowy tworzy 122 dodatkowe miejsca parkingowe w wieży o wysokości tylko 11,80 m na ośmiu poziomach i tylko 37 m2 powierzchni. Garaż w pełni automatyczny, zapewnia całkowite bezpieczeństwo przechowywanych rowerów oraz zabezpieczanie przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Wszystkie popularne typy rowerów, również e-rowery można bezpiecznie przechowywać w Bikesafe. "Garażowanie" odbywa się w pełni automatycznie. Użytkownik umieszcza swój rower na szynie w strefie przenoszenia na poziomie ulicy. Rower jest automatycznie wciągany do wieży parkowej i brama się zamyka. Następnie jest transportowany windą i przechowywany w niedostępnych dla osób trzecich specjalnych stojakach - uchwytach. Czas od przywołaia roweru do jego pobrania wynosi średnio 16 sekund. Operacja odbywa się za pomocą indywidualnego chipa, który każdy użytkownik otrzymuje podczas rejestracji np. w szkole.