PROFIL FIRMY

WOHR Polska Sp z o.o. jest generalnym przedstawicielem w Polsce, niemieckiej firmy Wöhr Autoparksysteme GmbH, światowego lidera produkcji systemów parkingowych.

Od 2000 roku, kiedy to powołana została nasza spółka, realizujemy misję wprowadzenia i upowszechnienia na rynku polskim, najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie intensywnego wykorzystania przestrzeni parkingowej.

Założyciele firmy, doświadczeni przedsiębiorcy do dziś nadzorują kierunki rozwoju spółki. Trzon kadry zarządzającej to wysoko wykwalifikowani specjaliści w zakresie mechaniki i robotyki, kompetentni, zaangażowani młodzi menedżerowie.  

Przez 24 lata dorobiliśmy się kilkunastu świetnie wyszkolonych, bardzo doświadczonych zespołów monterskich i serwisowych. Wszystko to daje gwarancję stabilnego rozwoju, utrzymania wysokiej pozycji na rynku a jednocześnie najwyższej jakości współpracy z projektantami, inwestorami i firmami budowlanymi.

Nasz partner, firma Wohr Autoparksysteme GmbH została założona w 1902 roku a pierwszy system parkingowy wykonany został w 1959 roku. Od tej pory do spółki Wöhr Autoparksysteme GmbH należy pozycja lidera w rozwijaniu najnowocześniejszych technologii w tej branży. To właśnie ona zrealizowała największą ilość najbardziej zaawansowanych technicznie, w pełni automatycznych systemów  parkingowych.
W Polsce pierwszy taki system zbudowaliśmy już w 2002 roku. Wöhr Autoparksysteme GmbH poprzez sieć swoich przedstawicieli, działających na całym świecie, ma w swoim dorobku instalację urządzeń, dających w sumie ponad 900 000 stanowisk parkingowych.

Ponad 3% tego olbrzymiego wolumenu stanowią urządzenia zainstalowane przez naszą firmę w Polsce. Jest to już prawie 29000 stanowisk parkingowych.

Naszą ambicją jest stały wzrost udziału polskich instalacji w ramach grupy WOHR a także utrzymanie pozycji lidera wśród dostawców tego typu urządzeń na rynek polski. Podstawą do optymizmu w realizacji tych celów jest praktycznie zamknięty portfel zamówień do wykonania w roku 2024 a także podpisane już kontrakty na dostawy urządzeń parkingowych na rok 2025. Osiąganie tych wyników możliwe jest dzięki bardzo wysokiej jakości produkcji urządzeń w fabrykach grupy WOHR, wysokim kwalifikacjom i doświadczeniu kadry kierowniczej i wykonawczej WOHR Polska. Pracownicy naszej firmy niejednokrotnie brali udział w realizacjach innych krajowych przedstawicieli WOHR, m.in. w Hiszpanii, Norwegii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii etc. Nie tylko oferujemy wysokiej jakości produkty i usługi ale przede wszystkim doradzamy i szukamy optymalnych rozwiązań dla naszych kontrahentów.

Jesteśmy przekonani, że jubileuszowy 25 rok działalności naszej firmy będzie najlepszym pod względem ilości zrealizowanych stanowisk parkingowych.