Dzielnica Neckarbogen w Heilbronn ul. J, Stadtseestrasse / Heilbronn, Niemcy / Combilift 542 & Parklift 405

W ważnym z punktu widzenia modernizacji promenady nad rzeką Neckar w Heilbronn mieszkańcy parkują swoje samochody korzystając z urządzeń typu WÖHR Combilifte 542 i Parklift 405. 143 użytkowników korzysta ze szczególnie łatwo dostępnych miejsc parkingowych.

Architekt: Architektur 6H Stuttgart
System parkingowy: WÖHR Combilift 542 i Parklift 405
 
Miejscem Federalnej Wystawy Ogrodniczej w 2019 roku była dzielnica Neckarbogen w Heilbronn. W tym celu utworzono zupełnie nowy teren parkowy z wieloma ułatwieniami dla pieszych i rowerzystów, w tym również umożliwiono  obcowanie z zapierającą dech w piersiach przyrodą.

Dla Heilbronn, Federal Garden Show położył kamień węgielny pod nową, gęstą, różnorodną i zieloną dzielnicę miejską w centralnej lokalizacji nad wodą, która do 2030 roku obejmie łącznie 17 terenów budowlanych. Wtedy w dzielnicy „Neckarbogen” będzie mieszkać 3500 osób, a pracę znajdzie tam do 1000 osób.

W planowaniu projektu wykluczono również parking naziemny w celu zachowania idylli natury. Łącznie przewidziano 230 miejsc parkingowych w dwóch oddzielnych garażach podziemnych.  Utworzono również 76 miejsc parkingowych tradycyjnych . ze względu na wysoki poziom wody architekci zdecydowali się na rozwiązanie Combilift firmy WÖHR.
Zastosowany system parkowania to komfortowy typ Combilift 542. Zgodnie ze sprawdzoną zasadą unoszenia i przesuwania, dwa poziomy parkingowe są tworzone jeden nad drugim na bardzo małej przestrzeni bez dodatkowych ramp lub ciągów technologicznych. Dzięki niewielkiej wysokości montażowej wynoszącej zaledwie 2,20 mi głębokości wykopu, półautomatyczny system parkingowy oferuje dwa miejsca parkingowe jedno nad drugim z tylko jednym poziomem wjazdu bez rampy.

Każdy użytkownik ma przydzielone na stałe miejsce parkingowe , które może przywołać za pomocą chipa RFID lub aplikacji „WÖHR smart parking”. Wybrane miejsce parkingowe udostępniane jest za zamkniętymi bramami.
Gdy tylko miejsce parkingowe będzie gotowe do parkowania na poziomie wjazdu lub wyjazdu, elektryczna brama przesuwna otwiera się automatycznie. Dzięki inteligentnej aplikacji parkingowej bramę przesuwną można ponownie bardzo wygodnie zamknąć. W tym celu kombinację liczb, która jest wyświetlana na wyświetlaczu nad bramą przesuwną, należy wprowadzić do smartfona.

Łącznie 17 ze 143 miejsc parkingowych jest również wyposażonych w uniwersalne kolumny do ładowania samochodów elektrycznych, dzięki czemu samochody elektryczne mogą być ładowane w czasie, gdy są zaparkowane.
Ten wybitny projekt otrzymał „Państwową nagrodę za kulturę budowlaną Badenii-Wirtembergii 2020”.
 

Opis projektu:

  • 9x WÖHR Combilift 542
  • 2x WÖHR Parklift 405
  • Obsługa za pomocą pilota RFID lub Smart-Parking-App
  • 17 stacji ładowania samochodów elektrycznych
  • Elektryczne bramy przesuwne
  • Maksymalna długość samochodu 500 cm
  • Obciążenie platformy 2600 kg
  • Szerokość platform 250 i 270 cm
  • 143 miejsca parkingowe

Planowanie projektowe