OS66.1 / Stuttgart, Niemcy / Parklift 461

„Jak widać, nic nie widać” Rozwiązanie sposobu parkowania w systemie Parklift 461 firmy WÖHR oferuje szczególne i zadziwiająco dyskretne rozwiązanie w zakresie miejsc parkingowych.

Architekci: g2o Architects, Stuttgart
System parkingowy: WÖHR Parklift 461-2,0 D
 
Spektakularne rozwiązanie ułatwiające życie w pracy i w domu.
 
Zmodernizowana w 2019 roku nieruchomość w imponujący sposób pokazuje, jak optymalnie wykorzystać miejsca mieszkalne, do pracy i parkingowe w aglomeracjach miejskich. Niepozorna konstrukcja murowana z dwuspadowym dachem stała się krystalicznym monolitem z tarasem na dachu i otwartą klatką schodową, współczesną koncepcją prawidłowego projektu wykorzystania energetycznego i zapewnieniem przyjemnej atmosfery w miejscu zamieszkania.
 
Podwojenie miejsca parkingowego bez widocznych zmian
 
Oczywiście rozwiązanie problemu miejsc parkingowych było również częścią wielokrotnie nagradzanej koncepcji architektonicznej. Na dziedzińcu obok budynku zastosowano hydraulicznie sterowany system parkowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu dwa pojazdy mogą zostać aparkowane pod ziemią. Pokrywa zamykająca oferuje również dwa miejsca parkingowe, dzięki czemu na zaledwie dwóch miejscach parkingowych jest miejsce dla czterech pojazdów. Najważniejszy element projektu: platforma pokrywy jest trudna do rozpoznania w pozycji opuszczonej, ponieważ ma taką samą nawierzchnię jak reszta wewnętrznego dziedzińca.
 
Garaż przeznaczony również dla SUV-ów i samochodów dostawczych
 
Przy wysokości między platformami wynoszącej 2,05 m dolny poziom nadaje się również dla samochodów dostawczych lub SUV-ów. Platforma o szerokości 4,80 m wystarcza również dla samochodów rodzinnych
 
Stephan Obermaier, dyrektor zarządzający „g2o”, jest szczęśliwy, że znalazł renomowanego partnera do wdrożenia projektu -  w firmie WÖHR - również z powodów osobistych: „Nasze dzieci cieszą się swobodą , a nasze samochody są dobrze chronione pod ziemią.
Ma również tylko słowa uznania dotyczące pracy zespołowej: „Produkt firmy WÖHR jest punktem odniesienia na rynku. Współpraca była bardzo profesjonalna i oparta na wzajemnym zrozumieniu ”.
 

Specyfikacja projektu:

 
  • WÖHR Parklift 461 D 2.0
  • Łącznie 4 miejsca parkingowe
  • 2 z nich opuszczone pod ziemię i 2 na pokrywie
  • Długość pojazdu max. 500 cm
  • Wysokość pojazdu do 200 cm
  • szerokość platformy 480 cm
  • Masa każdego pojazdu 2,0 t
  • Platforma pokrywy  indywidualnie wykończone według życzeń inwestora
  • Klasyczny profil trapezowy blach platformy podziemnej

Planowanie projektowe