Neubau-Sanierung.jpg
Youtube Logo

WŁĄCZ TREŚCI YOUTUBE

Tak, chcę wyświetlać treści YouTube. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych operatorowi portalu, z którego pochodzi zawartość, aby umożliwić mu analizę moich zachowań. Dodatkowe informacje można znaleźć w naszej polityce prywatności.

Akceptuj
Neubau-Sanierung.jpg

PALAZZO COMPOSTELLA GIÀ DOLFIN / CREMA, Włochy / PARKLIFT 461, 462, 463

W Crema w północnych Włoszech odnowiono „Palazzo Compostella già Dolfin”, którego historia sięga XVII w. Cały dziedziniec jest wykorzystywany jako ukryty parking.

Parkowanie jest szczególnie problematyczne w miastach. Rozwiązaniem jest system, którego działanie przypomina magię. Ułożone na sobie platformy na 1–3 samochody, lub na 2–6 samochodów w konfiguracji podwójnej, „znikają” pod ziemią. Dekoracyjna płyta na górze jednostek pozostaje widoczna i można na nią wjechać. „Niewidzialne” systemy parkowania Parklift 461, 462 i 463 umożliwiają instalację, jak również modernizację miejsc parkingowych w miejscach, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na garaż, a także tam, gdzie konstrukcja parkingu byłaby nieodpowiednia z punktu widzenia otaczającej architektury.

Opuszczany system Parklift 462, który zapewnia miejsce na 2 samochody w układzie pionowym, zainstalowano na dziedzińcu 9 razy, aby stworzyć w sumie 18 miejsc parkingowych. Na dziedzińcu nie ma samochodów — i to pomimo faktu, że w pełni spełniono oczekiwania parkingowe. Zastosowanie garażu z rampą i pasami byłoby niemożliwe lub nieekonomiczne.